Rodinný dom 117

Projekt

Popis projektu

Rodinný dom je realizovaný v obci Trnovec v zastavanom území obce. Na pozemku bol pôvodne realizovaný jednopodlažný rodinný dom v radovej zástavbe, ktorý bol odstránený.

Nový návrh rodinného domu bol do značnej miery ovplyvnený kritériami platného územného plánu pre danú lokalitu, v ktorom je kladený dôraz na zanechanie pôvodnej architektúry.

Rodinný dom je navrhnutý do radovej zástavby so sedlovou strechou so klonom strešnej roviny 40°semrom do ulice. V dvorovej časti bolo možné riešiť architektúru bez ohľadu na požiadavky územného plánu, preto bol zvolený sklon strechy 22° pre lepšie využite podkrovia a celkový dizajn domu. V dvorovej časti ďalej pokračuje dom vypustením obývacej izby a kuchyne smerom do dvora, kde je riešený otvorený strop.

Dispozícia je riešená oddelenou dennou a nočnou časťou. Nočná zóna sa nachádza na 2.NP, na 1. NP je riešená denná zóna s hosťovskou izbou.

Vykurovanie rodinného domu je riešené teplovodným podlahovým vykurovaním, zdroj vykurovania je plynový kondenzačný kotol, doplnkový zdroj vykurovania je krb.

Úžitková plocha                                             183,74 m2

Zastavaná plocha RD (bez terás)               144,35 m2

Sklon strechy                                                  22 a 40°

Výška hrebeňa                                               cca 7,14 m

Počet obytných izieb                                     5+K

Garáž                                                               súčasťou RD

Ďalšie projekty